Domare: Lars Hjelmtvedt

         Ringsekreterare: Viktoria Karlsson & Tanja Agborg

     

 Basset Fauve de Bretagne

        

 Öppen klass

 

 

1.      Elvira S33385/2009

F. 2009-04-12

e. NO UCH SE UCHSE VCHINT UCH Stöpbergets Grim S51032/2006

u. Åstdalen´s Svea S19255/2004

Uppf: Gunnel Holmberg, Storvik

Äg: P. Fauhlér & U. Karlsson, Lövnäsvägen 18 68635 Sunne 

 Good

 

 

2.      Emilhaugens Troja S63291/2007

F. 2007-07-13

e. Madfällans Ojj-San S13725/2004              

u. Stöpbergets Janni N02519/05

Uppf: Eggen Kjell Morten & Gry Synnöve, Heradsbygd, NORGE

Äg: Christina & Thomas Holmström, Hedarna 4 68293 Nordmarkshyttan  

 Good

 

 Bruks-/Jaktklass

 

Hanar

 

          

3.      Madfällans Verner S40024/2009 

F. 2009-05-19

e. Stöpbergets Grim S51032/2006

u. Madfällans Paulina S16212/2005

Uppf: Henry & Kristina Forsberg, Hult Madfällan

Äg: Thomas & Christina Holmström, Hedarna 4 68293 Nordmarkshyttan  Very good

Specialtecken C

 

 

        

 Veteranklass

 

 Hanar

       

        

 

         4.      NO UCH SE UCH SE VCH INT UCH Stöpbergets Grim S51032/2006

         F. 2002-10-13

         e.SE JCHRödängets Clea S54904/98

         u. NO V-02 Oceane du Rallye Saint LOFO19241/04605

         Uppf: Anita & Trond Nottåsen, Jömna NORGE

         Äg: Thomas Holmström Hedarna 4 68293 Nordmarkshyttan  

         Very good

 

 

 

         Juniorklass

 

         Hanar

 

          5.  Geyron´s Forever My Friend SE33108/2011

               F: 2011-04-03

               e. LVCH LTCH EECH C.I.B RUCH NORD UCH Fantadrom Brad Pitt

               u. SE UCH FI UCH DK UCH SV-10 Geyron's Créme de Caramel

               Uppf: Lena Andén, Aspabruk

               Äg: Lena Andén Munkvägen 2 69673 Aspabruk  

               Exc 1 jkk

 

 

         Tikar

  

         6.   Basseligans Sandra Bullock SE28772/2011

         F. 2011-04-08

         e. SE VCH SE UCH NO UCH Lulubelle´s Bootstrap Bill S17794/2009

         u. SE VCH Basseligans Black Pearl S16762/2008

         Uppf: Helena Jarnlöf, Säffle

         Äg: Helena Jarnlöf, Kila växel 66194 Säffle  

         Suff.

 

 

          7.  Geyron´s For Keeps The Faith SE33109/2011

                F: 2011-04-03

                e. LVCH LTCH EECH C.I.B RUCH NORD UCH Fantadrom Brad Pitt

                u. SE UCH FI UCH DK UCH SV-10 Geyron's Créme de Caramel

                Uppf: Lena Andén, Aspabruk

                Äg: Lena Andén Munkvägen 2 69673 Aspabruk  

                Exc 1 jkk

 

           

          Unghundsklass

 

          Hanar

 

 

          8.   Lulubelle’s Endearing Eyecather SE61637/2010

                F. 2010-07-04

                e. NO UCH Lulubelle´s Atlas Maximus S17866/08

                u. Causin a Commotion Della Luna Caprese LOI07/30584

                Uppf: Elisabeth Abrahamsen, Kana, NORGE

                Äg: Rose-Marie Eriksson, Hästhovsgatan 32 78465 Borlänge   

                Exc 1 ukk

 

             

 

 

        Tikar

      

      

         9.   NO V-11 NORD JV-11 Magdaforsen´s Highland Queen SE45634/2010

               F. 2010-06-13

               e. Lulubelle´s Constantin NO37222/09

               u. Bassestugans Bojan Bamyl S50775/2007

               Uppf: Kicki Larsson, Deje

               Äg: Kicki Larsson Kastanjevägen 24 Deje   

              Exc 1 ukk

 

                    

          Öppen klass

 

          Hanar

 

 

         10.  Hopeless Rabbit Hunter Hiphop SE66433/2010

                F. 2010-02-20

                e. L UCH NL CH DK UCH FI UCH Billie-Tutf V.D Oude Watertoren NHSB2602256

                u. FI CH JV-05 NORDV-05 Hopless Jean Blue FIN44876/04

                Uppf: Taija Turkia, Lohja, FINLAND

                Äg: Sirpa Motosarari, Hovslagaregatan 34 46162 Trollhättan 

               Exc 1 ökk

 

 

         Tikar

 

         11.   SE VCH Basseligans Black Pearl S16762/2008

                 F. 2008-01-29

                 e. Dick Skip Od Berounky S14097/2007

                 u. SE UCH NO UCH SE VCH C.I.B Basseligans Betty-Boop S18577/2005

                 Uppf: Helena Jarnlöf, Säffle

                 Äg: Helena Jarnlöf Kila växel 66194 Säffle   

                Very good

 

 

         12.  Phuun-Jaj-Lady S55011/2005

                F. 2009-07-25

                e. SE UCH VWW-08 Affections Attractive Boy S45655/2000

                u. Palatrollets Olga S66536/2005

                Uppf: Marita Persson, Västerås

                Äg: Jörgen Persson Edsforsen 1 68392 Hagfors  

               Very good

 

        

         Championklass

 

         Hanar

 

              

         13.  ABDSJG-08 SV-10 SE UCH FI UCH GEYRON'S DEVONSHIRE DUMPLING                   

                S65400/2007     

                F: 2007-09-30

                e. Swede Sun's Nigel

                u. SE UCH FI UCH Geyron's American Pie

                Uppf: Lena Andén, Aspabruk

                Äg: Lena Andén Munkvägen 2 69673 Aspabruk 

                 Exc 1 chkk                

 

 

 

 

              Tikar

 

 

          14.  DK UCH FI UCH SE UCH Geyron´s Effeversche of Joy S20615/2009

                 F. 09-02-09

                 e. ABDSJG-08 SV-10 SE UCH FI UCH Geyron's Devonshire Dumpling

                 u. SUCH FI UCH DK UCH SV-10 Geyron's Créme de Caramel

                  Uppf: Lena Andén, Aspabruk

                Äg: Lena Andén Munkvägen 2 69673 Aspabruk   

                Exc. 1 chkk ck 1bh BIR BIS 3

 

 

          15. SE UCH FI UCH DK UCH SV-10 GEYRON'S CRÉME DE CARAMEL S53744/2006

                F: 2006-07-09

                e. NORD UCH GB CH C.I.B C.I.E Swede Sun's Adam

                u. SE UCH FI UCH INT UCH SV-03 SV-04 Cray-Tall's Erdener Treppchen

                Uppf: Lena Andén, Aspabruk

                Äg: Lena Andén Munkvägen 2 69673 Aspabruk  

               Exc. 2 chkk

 

           Uppfödarklass

           Kennel Geyrons

           Lena Anden Munkvägen 2 696 73 Aspabruk

           7, 13, 14, 15  Hp 

           BIS-2 uppfödargrupp

      

 

      

          BASSET ARTESIÉN NORMAND

 

          

          Juniorklass

 

          Hanar

 

 

          16.  Banubas Dalton SE28008/2011

                 F. 2011-04-07

                 e. SE UCH J Barsaja´s Komet S27348/2007

                 u. NORD V-11 SE JCH SE UCH Banubas Cindy S26967/2007

                 Uppf: Susanne & Håkan Karlsson, Huddinge

                 Äg: Petri & Nanna Hiltunen Merkuriusvägen 7 18163 Lidingö  

                 Very good

 

 

           17.  Banubas Dexel SE28007/2011

                  F. 2011-04-07  

                  e. SE UCH J Barsaja´s Komet S27348/2007

                  u. NORD V-11 SE JCH SE UCH Banubas Cindy S26967/2007

                  Uppf: Susanne & Håkan Karlsson, Huddinge

                  Äg: Anders Larsson, Prostvägen 30B 14143 Huddinge   

                  Very good

 

 

            18.  Banubas Dino SE28009/2011

                   F. 2011-04-07 

                   e. SE UCH J Barsaja´s Komet S27348/2007

                   u. NORD V-11 SE JCH SE UCH Banubas Cindy S26967/2007

                   Uppf: Susanne & Håkan Karlsson, Huddinge

                   Äg: Mats Sundström, Laxsjövägen 17 66010 Dals-Långed 

                  Very good

 

                   

         

 

           

 

       

             Tikar

 

 

             19.  Banubas Diddie SE28006/2011

                    F. 2011-04-07

                    e. SE UCH J Barsaja´s Komet S27348/2007

                    u. NORD V-11 SE JCH SE UCH Banubas Cindy S26967/2007

                    Uppf: Susanne & Håkan Karlsson, Huddinge

                    Äg: Ola Nilsson, Nyeds-Hedås 216 66060 Molkom

                   Good

 

            

              20.  Banubas Dimma SE28003/2011

                      F. 2011-04-07                    

                      e. SE UCH J Barsaja´s Komet S27348/2007

                      u. NORD V-11 SE JCH SE UCH Banubas Cindy S26967/2007

                      Uppf: Susanne & Håkan Karlsson, Huddinge

                      Äg: Susanne Gustavsson, Magniberg 61193 Nyköping     

                      Good

 

 

              21.  Banubas Doris SE28005/2011

                      F. 2011-04-07                    

                      e. SE UCH J Barsaja´s Komet S27348/2007

                      u. NORD V-11 SE JCH SE UCH Banubas Cindy S26967/2007

                      Uppf: Susanne & Håkan Karlsson, Huddinge

                      Äg: Kenneth Lööw, Teda Hjortsberga 5 Ekensberg Enköping  

                     Very good

 

                   

               22.  Dobwest Mosan SE40121/2011

                      F. 2011-05-26

                      e. Multi CH Multi Winner Pelltorparns Akilles S52996/2008           

                      u. NO UCH SE UCH J Barsaja´s Jogga S33405/2006

                      Uppf: Maria Forsberg, Klässbol

                      Äg: Maria Forsberg Stömne Väststuga 67195 Klässbol   

                     Very good

 

 

                23.  Motvindens Yrsa SE25468/2011

                       F. 2011-03-07

                       e. J Örngrensgården´s Max S43451/2006

                       u. C.I.B SE UCH Valhalla Z Romiszówki S35016/2005

                       Uppf: Ursula Nielsen & Thord Markström, Vikingstad

                       Äg: Linus Kjellner, Ekedals egd 3 46795 Grästorp   

                      Very good

 

 

                    Unghundsklass

 

                    Hanar

 

  

                 24.  Wildbasen Gutte SE41040/2010

                        F. 2010-05-22

                        e. SE JCH SE UCH Sakra´s Excés S26149/2001

                        u. SE JCH SE UCH Wildbasen Extra S35972/2006

                        Uppf: Sören & Anna Wilhelmsson, Nässjö

                        Äg: Niklas Nyström, Enbackevägen 8 Skärblacka 

                        Suff.

 

                

 

                 Tikar

 

 

                 25.  Skogvaktarens Queen Elsa SE46250/2010

                        F. 2010-06-10

                        e. Agust S53838/2001

                        u. Skogvaktarens Olga S54303/2005

                        Uppf: Ulrika & Magnus Kranshammar, Ullared

                        Äg: Susanne & Håkan Karlsson, Stålmansvägen 16 14141 Huddinge 

                        Exc. 1 ukk

 

 

                  Öppen klass

 

                  Hanar

 

                  26.  NO V-09 Motvindens Ranger SE38814/2006

                         F. 2006-04-30

                         e.SE JCHSir Norsk Noa of The Three Turnip´s SE15466/2005

                         u. SV-04 SE CH NO UCH SE JCH INT UCH Motvindens Oska SE44235/2002

                         Uppf: Ursula Nielsen & Thord Markström, Vikingstad

                         Äg: Rose-Marie Eriksson, Hästhovsgatan 32 78465 Borlänge

                        Exc. 1 ökk CK 2 Bhkl

 

        

                  27.  Star Ban Zivert S34673/2008

                         F. 2008-04-03

                         e. C.I.B DK UCH J SE UCH Örngrensgården´s Malte S43449/2006

                         u. SE JCH SE UCH Star Ban Zmilla S30104/2005

                         Uppf: Agneta & Ture Davidsson, Kungsbacka

                         Äg: K-O Eriksson, Lidköping     

                        Very good     

 

 

                  Jaktklass

 

                  Hanar

 

                

 

                  28.  J Banubas Cést Bruno S26969/2007

                         F. 2007-03-13

                         e. SE UCH Vijaga Forestier S26203/99

                         u. SE VCH Hunky Dory Hunter Ullis S17283/2004

                         Uppf: Susanne & Håkan Karlsson, Huddinge

                         Äg: Glenn Johnsson, Bäverstigen 24 66060 Molkom  

                         Very good

 

                 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 Championklass

 

                 Hanar

 

                  

                 

                 29.  MULTI CH MULTI WINNER Pelltorparns Akilles S52996/2008

                         F. 2008-07-27

                         e. SE JCHSE VCHWildbasen Curt S62282/2003

                         u. J Chablis S37604/2006

                         Uppf: Ivan Persson, Askersund

                         Äg: Gunilla Svensson, Folkebergs gård 54892 Hova

                          Exc. 1 chkk CK 1 Bhkl Bir Bis 2

                          

                   

                  Tikar

 

 

                  30.  SE JCH SE UCH Banubas Cindy S26967/2007

                         F. 2007-03-13

                         e. SE UCH Vijaga Forestier S26203/99

                         u. SE VCH Hunky Dory Hunter Ullis S17283/2004

                         Uppf: Håkan & Susanne Karlsson, Huddinge            

                         Äg: Susanne & Håkan Karlsson Stålmansvägen 16 14141 Huddinge

                          Exc. 2 chkk CK 2 Btkl

                 

 

                   31.  SE VCH SE UCH NO UCH NO V-11 SE JCH Dobwest Fräsiga Frasvåffla  

                          S55150/2005

                           F. 2005-08-18

                           e. SE VCH SE UCH SE JCH Barsaja´s Elvis S35469/98

                           u. SE VCH NV-04 SE UCH INT UCH NO UCH Dobwest Lilla Flåset S16815/2002

                           Uppf: Maria Forsberg, Klässbol

                           Äg: Maria Forsberg Stömne Västuga 67195 Klässbol 

                          Exc 1 chkk CK 1 Btkl  Bim

                          

 

 

                     Avelsklass

 

                     Banubas Cindy äg: Susanne & Håkan Karlsson Stålmansv. 16 141 41 Huddinge 

                   

                     16, 17, 18, 19, 20, 21   

                     1:a

 

                     Uppfödarklass

 

                     Kennel Banubas Susanne & Håkan Karlsson Stålmansv. 16 141 41 Huddinge

                    Deltar ej  

                   

                     16, 17, 18, 19, 20, 21, 28

                    

  

                    PETIT BASSET GRIFFON VENDÉEN

 

                     Valpklass 6-9 månader

                     Hane

                     32.  Ninnigårdens Egder SE61141/2011

                            F. 2011-10-26

                            e. SE VCH SE UCH SE JCH Marskärs Petit Conrad S41215/2007

                            u. SE VCH Ninnigårdens Alma S32483/2006

                            Uppf: Bengt & Solbritt Olsson, Alnö

                            Äg: Karl Pettersson, Pressgatan 7 68071 Björneborg 

                             Hp

 

                  

                      Juniorklass

               

                      Hanar

 

 

                       33.  Mörka Skogs Pelle Åkesson SE19433/2011

                              F. 2011-02-05

                              e. SE JCH Rainstone Petit Yester S57312/2006

                              u. J Mörka Skog Lina Ullman S26432/2007

                              Uppf: Cecilia Von Braun & Roger Nilsson, Kosta

                              Äg: Bert Wennberg, Majtorpsgatan 63 42256 Hisings Backa   

                              Good

 

               

                       Tikar

 

 

                      34.  Bluff´s Go On Happy NO41814/11

                              F. 2011-04-23

                              e. NO UCH SE UCH NO JCH Veni Des Ajoncs Láulne S53686/2004

                              u. INT UCH NO JCH Bluff´s Happy Go Lulu N11874/04

                              Uppf: Solvor Bakken, Vangh, Norge

                              Äg: Solvor Bakken Vangsveien lo72 N2324 Vangh  

                             Exc. 2 jkk CK 3 Btkl

                             

 

                      35.  Gold-Queens Åccra SE30137/2011

                             F. 2011-04-20

                             e. SE JCH NO JCH NORD UCH NO V-09 C.I.B Gold-QueensMackenzie

                                 S60780/2004

                             u.SE JCHGold-Queens Red Rose S13856/2007

                             Uppf: Åsa & Folke Jonsson, Långserud

                             Äg: Christer Andersson, Kagestad 2 61029 Vikbolandet 

                            Good

 

 

 

                   

 

 

 

 

 

             

 

 

                            36.  Kärråsens Cettie SE42287/2011

                             F. 2011-05-23

                             e. SE VCH SE UCH SE JCH Marskärs Petit Conrad S41215/2007

                             u. SE JCH Kärråsens Offelia S45653/2005

                             Uppf: Brittmarie & Ingemar Olofsson, Hagfors

                             Äg: Ingemar Olofsson Kärråsen 4 68392 Hagfors  

                            Very good

 

                      

                      37.  Kärråsens Cilla SE42286/2011

                             F. 2011-05-23

                             e. SE VCH SE UCH SE JCH Marskärs Petit Conrad S41215/2007

                             u. SE JCH Kärråsens Offelia S45653/2005

                             Uppf: Brittmarie & Ingemar Olofsson, Hagfors

                             Äg: Magnus Gustavsson Klockareallén 7 68634 Sunne  

                            Good

 

 

                      38.  Petite Heroes Corinna Corinna SE54891/2011

                             F: 2011-05-17

                             e. SE JCH SE VCH ES UCH DK UCH NO UCH NORD UCH C.I.B Around I’m

                                 What I’m S45203/2008

                             u. DK UCH DK V-09 KL BCH DK V-10 Petite Heroes Blond on Blonde

                                 DK1779/2007

                             Uppf: Jette Vind Ramvad Humble Danmark

                             Äg: Agneta Källén Hassmundshult Åkerstad 50495 Borås  

                            Exc. 1 jkk CK  2 Btkl

                            

 

                       39. Tallmobackens Chessy SE40141/2011

                             F: 2011-05-23

                             e. SE JCH SE UCH Abelgårdens Tarjei S30127/2003

                             u. SE JCH SE VCH Gold-Queens Okanagan S43090/2005

                             Uppf: Åke Nilsson Deje

                             Äg: Eva Nilsson Rud 2 66992 Deje   

                             Very good

 

 

 

                         Unghundsklass

 

                         Tikar

                         

 

                          40.  Vilauddens Vega SE63815/2010

                                  F: 2010-01-05

                                  e. SE UCH SE JCH Vilauddens Noa S17603/2006

                                  u. NORD JV-06 NORD V-06 NO UCH SE UCH Soletrader Vilauddensvala

                                      S32942/2006

                                 Uppf: Marie Mård Falun

                                 Äg: Marie Mård Vilauddsvägen 39 79194 Falun 

                                 Exc. 1 ukk

 

                     

 

 

 

 

                       

 

 

 

                         Öppen klass

 

                         Hanar

 

                         41. SE VCH Häggedrågens Albin S48230/2009

                               F: 2009-06-25

                               e. SE JCH NO JCH NORD UCH NO V-09 C.I.B Gold-QueensMackenzie

                                   S60780/2004

                               u. JSE VCHGold-Queens Lady Lambrusco S38047/2004

                               Uppf: Ander Gunnarsson Säffle

                               Äg: Annette Karlsson Blåklintsgatan 5 65345 Karlstad   

                              Very good

 

                          

                         42.  J Petitbas Coola Cacko S10987/2009

                                F: 2008-12-09

                                e. Afterglow Walnut Whip S51044/2006

                                u. SE JCH SE UCH SE VCH Väntans Bruna Böna S27504/2005

                                Uppf: Ann-Sofie Säljgård & Patrik Nilsson Dala-Järna

                                Äg: Andreas Matses Bengtsgårdsvägen 1 79022 Sågmyra  

                                Good

 

 

                         43.  J Tallmobackens Brolle SE36742/2010

                                F: 2010-04-28

                                e. SE JCH SE UCH SE VCH Marskärs Petit Konrad S41215/2007

                                u. SE JCH SE VCH Gold-Queens Okanagan S43090/2005

                                Uppf: Åke Nilsson Deje

                                Äg: Bengt Bollås Gatan 1 68193 Kristinehamn  

                                Good

 

 

                           Tikar

 

                           44.  Ee-Electra SE59848/2011

                                  F: 2011-01-01

                                  e. Ego Des Echos De Buzet LOF18591/2785

                                  u. Fresåsen´s Ebba N20062/06

                                  Uppf: Jörgen Nergård Sem Norge

                                  Äg: Christina & Thomas Holmström Hedarna 4 68293 Nordmarkshyttan  

                                  Good             

 

                           45.  Smebäckens Timida Tamara S21921/2009

                                  F: 2009-02-23

                                  e. SE JCH NO JCH NORD UCH NO V-09 C.I.B Gold-QueensMackenzie

                                     S60780/2004

                                  u. SE JCH SE UCH SE VCH Vilauddens Lo-Saga S12621/2002

                                  Uppf: Eje Fridh Östra Ämtervik

                                  Äg: Birgitta Dahlgren Gårdserud 182 68691 Sunne 

                                 0 pris

 

 

                          

                         

 

 

 

 

 

                       

 

                           Jaktklass

                            Hanar

 

                           46.  SE JCH SE VCH Around Knock Out S60028/2009

                                  F: 2009-09-09

                                  e. DK UCH Petite Heroes Bass Rock DK1780/2007

                                  u. SE JCH SE UCH SE VCH Rainstone Petite Utopie SE19936/2004

                                  Uppf: Annika Löfgren Helsingborg

                                  Äg: Agneta Källén Hassmundshult 50495 Borås  

                                 Exc. 2 Bkk CK 3 Bhkl

 

 

                          47.  Around Multi Purpose SE38216/2010

                                  F. 2010-05-05

                                  e. FIN UCH Curd Graf Von Schwerin FIN50210/06

                                  u. SE UCH SE JCH SE VCH Rainstone Petit Utopie S19936/2004

                                  Uppf: Annika Löfgren Helsingborg                   

                                  Äg: S. Bakken & U. Saasen Vangsveien lo 72 2324 Vangh Norge

                                   Specialtecken  C                                           

                                   Exc. 3 Bkk CK 4 Bhkl                                                   

                         

 

                          48.  SE JCH Kärråsens Äcko S63931/2009

                                  F: 2009-10-20

                                  e. SE JCH NO JCH SE UCH Rotvältans Cero S24360/99

                                  u. SE JCH Kärråsens Rippa S31786/206

                                  Uppf: Ingemar Olofsson Hagfors

                                  Äg: Brittmarie & Ingemar Olofsson Kärråsen 4 68392 Hagfors  

                                  Exc. 4 Bkk

 

 

 

                          49.  Vilauddens Zigmund S23403/2009

                                  F: 2009-02-23

                                  e. GB CH Soletrader Rooster Booster S48470/2008

                                  u. SE UCH NO UCH SE JCH S o NV-06 NV-08 SV-10 WW-08 Vilauddens

                                      Loka S12623/2002

                                  Uppf: Marie Mård Falun

                                  Äg: Marie Mård Vilauddsvägen 39 79194 Falun 

                                 Exc. 1 Bkk CK Cert 2 Bhkl

 

 

                          Tikar

 

                          50.  SE JCH Gold-Queens Red Rosé S13856/2007

                                 F: 2003-12-31

                                 e. J NO UCH SE UCH L UCH Protyn´s Thermidor S40411/2002

                                 u. NO UCH SE UCH Rotvältans Julia S42209/2001

                                 Uppf: Åsa & Folke Jonsson Långserud

                                 Äg: Christer Andersson Kagestad 2 61029 Vikbolandet   

                                 Good

 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

                          51.  SE VCH J Häggedrågens Agnes S48232/2009

                                 F: 2009-06-25

                                 e. SE JCH NO JCH NORD UCH NO V-09 C.I.B Gold-QueensMackenzie

                                     S60780/2004

                                 u. JSE VCHGold-Queens Lady Lambrusco S38047/2004      

                                 Uppf: Anders Gunnarsson Säffle

                                 Äg: Anders Gunnarsson Slättvål 661 93 Säffle   

                                Good

 

 

                          52.  J Kärråsens Ämmy S63936/2009

                                 F: 2009-10-20

                                 e. S o NO JCH SE UCH Rotvältans Cero S24360/99

                                 u. SE JCH Kärråsens Rippa S31786/2006

                                 Uppf: Ingemar Olofsson Hagfors

                                 Äg: Brittmarie & Ingemar Olofsson Kärråsen 4 68392  Hagfors  

                                Good

 

 

                          53.  J Kärråsens Öva SE29183/2010

                                 F. 2010-03-17

                                 e. DK UCH SE UCHSE JCHAround Head Over Heels S20274/2007

                                 u. SE JCH Kärråsens Offelia S45653/2005

                                 Uppf: Ingemar Olofsson Hagfors

                                 Äg: Brittmarie & Ingemar Olofsson Kärråsen 4 68392 Hagfors 

                                 Good

 

 

 

                           Championklass

 

                           Hanar

 

 

                          54.  SE JCH SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH C.I.B Around I´m What

                                 I´m S45203/2008

                                 F: 2008-06-03

                                 e. SE UCH NO UCH SE JCH INT UCH Vilauddens Loke S12620/2002

                                 u. SE JCH SE VCH SE UCH Rainstone Petite Utopie S19936/2004

                                 Uppf: Annika Löfgren Helsingborg

                                 Äg: Johan Källén Hassmundshult Åkerstad 50495 Borås

                                Exc. 2 Chkk CK

 

 

 

                            55.  SE o No o FI o DK UCH WW-10 C.I.B NOV-08 Vilauddens Ronin

                                   S44892/2007

                                   F: 2007-05-19

                                   e. GB CHUSACH WW-02 Afterglow Woody Woodpecker KCSB1222CL

                                   u. SE UCH NO UCH SE JCH S o NV-06 NV-08 SV-10 WW-08 Vilauddens

                                       Loka S12623/2002

                                  Uppf: Marie Mård Falun

                                  Äg: Marie Mård Vilauddsvägen 39 7194 Falun 

                                 Exc. 1 Chkk CK 1 Bhkl BIR BIS 1

 

 

 

 

 

 

 

                            Tikar

 

                           

                            56. FI UCH FI V-11 NORDV-11 Vilauddens Zara S23407/2009

                                  F: 2009-02-23

                                  e. GB CH Soletrader Rooster Booster S48470/2008

                                  u. SE UCH NO UCH SE JCH S o NV-06 NV-08 SV-10 WW-08 Vilauddens

                                      Loka S12623/2002

                                  Uppf: Marie Mård Falun

                                  Äg: Marie Mård Vilauddsvägen 39 7194 Falun 

                                  Exc. 1 Chkk CK 1 Btkl BIM

 

 

 

                              Uppfödarklass

 

                              Kennel Kärråsens Brittmarie & Ingemar Olofsson Kärråsen 4 68392 Hagfors

                              

                              36, 37, 48, 52, 53

 

 

                              Kennel Vilauddens Marie Mård Vilauddsvägen 39 79194 Falun

                                                                                    

 

                              40, 49, 55, 56    Hp Bästa uppfödargrupp BIS Uppf grupp