Bästa hundar längst ner.

 

 Resultat provperiod 1 2014-15 1/10 - 4/11

 PBGV

                                                                           Bitmap                   
 
                 Bitmap                   
 
  Kod sök: 1=Trång 2=   Vid  Kod mom    6:  1 = Hård,  2 = Lös         EGENSKAPS POÄNG
              D Cacit EP 0 SÖK &   VÄCKN   VÄCKN SKALL SKALLG SAMARB  
    Pris 1 Djursl Pris 3 Djursl Kom _ o.res     = UPPTAGS DREV HÖRBAR UNDER  & S:a
    Pris 2 Djursl Pris 4 Djursl -bi CERT Cacit  GF ARBETE SLAG ARBETE TAPPT HET DREV LYDNAD EP
1 Smebäckens   Valdemar SE 1          X   EP 3 5 4 5 3 4 3 27
2 Jan-Erik   Jönsson 30341/2013 1     GF     KOD                
3 Kollerud 25   685 93 Torsby               DK 30100 3075            
1 Rainstone   Imperial SE 1           EP 3 5 4 5 3 3 3 26
2 Tor Bråten 37073/2013         GF     KOD                 
3 Ryenbergveien   75 B   0677  Oslo    Norge               DK 3085              

BFDB

Grebbas Rizzi SE 1           EP 3 5 4 5 1 1 3 22
Peter Lundberg 48513/2011 1     GF     KOD           1    
Sörgåden 17  548   91  Hova               DK 3065 3065            
Grebbas Rizzi SE 3 1       EP 4 5 3 5 2 1 2 22
Peter Lundberg 48513/2011 1     GF     KOD           1    
Sörgåden 17  548   91  Hova               DK 3040 3080 3090          
Hedarnas Bonzo SE 3 1       EP 4 4 4 4 5 5 4 30
Ellen Holmström 20636/2012 3     GF     KOD                
Hedarna 4682 93 Nordmarkshyttan               DK 3033 0013 3038 3061        

BAN

Banubas Diddie SE 1           EP 3 4 4 5 3 3 2 24
Ola Nilsson 28006/2011 1     GF     KOD 1              
 Nyeds-Hedås 216  66060 Molkom               DK 3075 3080           dd

Drevperiod 2. 5/11 - 31/12

PBGV

Smebäckens Tillie Tee Tee      S 1           EP 4 4 5 5 3 4 5 30
Eje & Gunilla Fridh 21920/2009         GF     KOD                
Fölsvik 79 686 96 Ö:a Ämtervik               DK 3020 3062           dd
Gold Queens Äkta Karisma SE 1           EP 4 5 3 5 3 3 2 25
Lennart Proper  23586/2013 1     GF     KOD                
Skärsmyr Haget 661 94 Säffle               DK 3075 3105            
Petitbas Dolly De Lux SE 2           EP 3 5 3 4 4 4 4 27
Patrik Nilsson 32421/2012 1     GF     KOD                 
Emausvägen 32 780 51 Dala Järna               DK 3048 3073            
Smebäckens Tillie Tee Tee      S 1           EP 3 4 4 5 3 4 3 26
Eje & Gunilla Fridh 21920/2009         GF     KOD                
Fölsvik 79 686 96 Ö:a Ämtervik               DK 3022 0005 3061          
Gold Queens Dark Temtation SE 1           EP 3 5 5 4 4 4 3 28
Karl Pettersson 23582/2013 1     GF     KOD                
Pressgatan 7 680 71 Björneborg               DK 3061 3071            
Petitbas Dolly De Lux SE 1           EP 2 5 4 5 2 4 3 25
Patrik Nilsson 32421/2012 2     GF     KOD 1              
Emausvägen 32 780 51 Dala Järna               DK 3061 3012 3045          
Petitbas Dolly De Lux SE 1           EP 3 3 4 5 5 4 3 27
Patrik Nilsson 32421/2012 3     GF     KOD                
Emausvägen 32 780 51 Dala Järna               DK 3060 3034            
Gold Queens Äkta Karisma SE 1           EP 4 5 4 4 3 5 3 28
Lennart Proper  23586/2013 1     GF     KOD                
Skärsmyr Haget 661 94 Säffle               DK 3090 3080            
Gold Queens Äkta Karisma SE 1           EP 3 5 4 4 4 3 3 26
Lennart Proper  23586/2013 2     GF     KOD                
Skärsmyr Haget 661 94 Säffle               DK 3085 3015 3016 3051        
Gold Queens Dark Temtation SE 1           EP 2 5 3 5 3 3 4 25
Karl Pettersson 23582/2013 2     GF     KOD 1              
Pressgatan 7 680 71 Björneborg               DK 3065 1022 3050          
Gold Queens Önskade Kendra SE 3           EP 3 5 3 4 3 3 3 24
Folke Jonsson 27534/2013 3     GF     KOD                
Byn Nifelhem  661 96   Långserud               DK 3032 3033           dd

BFDB

Dragvikens Upp i Rök SE 3           EP 4 3 4 5 1 1 3 21
Per Nilsson 13145/2011 1     GF     KOD           1    
Vassbo 26 79193 Falun               DK 3033 3067           dd
Grebbas Rulle SE 1           EP 4 5 4 5 4 3 3 28
Ronny Holthe 48509/2011 1     GF     KOD                
Torsredsvägen 28 461 58 Trollhättan               DK 3064 3073            
Grebbas Raja SE 0           EP 4 3 2 5 4 2 K 20
Ronny Dahlkvist 48512/2011         GF     KOD            1    
Östra Strö Dalatorp 241 91 Eslöv               DK 3024              

Drevperiod 3 1/1 - 31/1 - 15 

PBGV

                                                                           Bitmap                   
 
                 Bitmap                   
 
  Kod sök: 1=Trång 2=   Vid  Kod mom    6:  1 = Hård,  2 = Lös         EGENSKAPS POÄNG
              D Cacit EP 0 SÖK &   VÄCKN   VÄCKN SKALL SKALLG SAMARB  
    Pris 1 Djursl Pris 3 Djursl Kom _ o.res     = UPPTAGS DREV HÖRBAR UNDER  & S:a
    Pris 2 Djursl Pris 4 Djursl -bi CERT Cacit  GF ARBETE SLAG ARBETE TAPPT HET DREV LYDNAD EP
  Bustebartens   Beinharde Hugo NO 3           EP 3 5 3 5 3 3 5 27
  Nils Erik   Bjåland 50475/09 1     GF     KOD                
  Romevegen 2   3734 Skien  NORGE               DK 3032 3065           dd
  Bustebartens   Artige Tinka NO 1           EP 3 5 3 5 2 3 2 23
  Tore   Steen  19130/08         GF     KOD                
  Hoberveien   3730 Sandefjord  NORGE               DK 3072              
   Bustebartens   Artige Tinka NO 1           EP 2 5 4 K 3 3 3 20
  Tore   Steen  19130/08         GF     KOD 1               
  Hoberveien   3730 Sandefjord  NORGE               DK 3065              
  Kärråsens   David SE 1           EP 4 3 4 5 3 4 4 27
  Maria   Zetterqvist 42293/2011 2     GF     KOD                
  Källås Hyddan   661 95 Värmlands Nysäter               DK 3062 3048            
  Gold Queens   Önskade Kendra SE 1           EP 3 5 3 5 3 3 4 26
  Folke Jonsson 27534/2013         GF     KOD                
  Byn Nifelhem   661 96 Långserud               DK 3063 0018            
  Kärråsens   Zack 1 Hare           EP 4 5 4 5 4 3 3 28
  Kristian   Dahlberg 10380/2009         GF     KOD                
  Villastaden   Lugnet 680 96 Lesjöfors               DK 1100              

 

Bästa drevprovshundar i avd Mellan.

Period 1  Smebäckens Valdemar

Period 2  Gold Queens Dark Temtation

Period 3  Kärråsens David

 

Bästa drevprovshund i Mellan

Smebäckens Valdemar 1+1 Rå D-cert

 

Deerwood Elite’s Blue Fighters VP för årets Allroundhund i Mellan.    Utställning, Viltspår och Drevprov

 

Vinnare: Banubas Diddie

 

 Äg: Ola Nilssson Molkom

 

 

Nyblivna jaktchampions i Mellan under säsongen.

PBGV

Gold Queens Äkta Kharisma

Peritbas Dolly De Lux

Smebäckens Tillie Tee Tee

BFDB

Dragviken`s Upp I Rök

Grebbas Rizzi

Hedarnas Bonzo

 

Styrelsen gratulerar vinnarna, championhundarna och övriga startande till utmärkta resultat